Filmiõhtu “TRANSIIT” 30.9.21 kell 19

Alustame filmineljapäevadega, kus näitame viimaste aastate tunnustatumaid saksa filme. Seansid algavad kell 19 ja osalemine on tasuta. Palume kaasa võtta Covid-19 tõendi vastavalt kehtivatele avalike ürituste reeglitele. Meeldivaid elamusi saksa filmidega!

„Transiit“ põhineb Anna Seghersi samanimelisel romaanil. Režissöör Christian Petzold toob vaataja ette oma seni kõige emotsionaalsema filmi, mille peaosades säravad noored näitlejad Franz Rogowski ja Paula Beer. Kõhedaks tegeva oskusega ühendab lavastaja meisterlikult mineviku ja tänapäeva – filmi tegevus toimub tänapäeva Marseille’s, kus elavad tegelaskujud minevikust. Nii õnnestub toonastel pagulastel kohtuda kaasaja põgenikega, ajalugu saab kokku tänapäevaga ning kõik lood lõimuvad, luues üheainsa igavikulise läbisõiduruumi.

Saksa väed on Pariisi äärelinnas. Peategelasel Georgil õnnestub viimasel hetkel Marseille’sse pageda, seal selgub aga, et sadamalinna lastakse ainult neid, kellel on ette näidata sissesõiduluba, mis tõestaks, et nad on seal ainult läbisõidul. Võttes omaks Weideli-nimelise kirjaniku identiteedi, üritab Georg pääseda mõnele harvadest väljuvatest laevadest. Kuid tema plaanid muutuvad, kui ta kohtub salapärase Mariega.

Anneta


Meile Saab Annetada

Isemajandava organisatsioonina oleme tänulikud iga annetuse eest,
mis aitab meie kaunist maja korras hoida, et me ka edaspidi saaksime pakkuda saksa kultuuri sõpradele elamusi.

MTÜ TARTU SAKSA KULTUURI INSTITUUT
Konto: 221034423610
IBAN: EE59 2200 2210 3442 3610
Swedbank: BIC: HABAEE2X

Võta ühenust